• https://www.facebook.com/Aygentedarikcom/

AYGEN | Kuaför Malzemeleri Toptancısı

Kuaför Malzemeleri Nelerdir?

Günlük hayatta kuaför malzemeleri olarak tanımladığımız ürünler;  ekipman , sarf malzemeleri ve mobilya kalemleriyle özetleyebileceğimiz ürünlerin toplamı olarak ifade edilebilir. 

Bu üç kalemde birbirinden tamamen farklı sektörlerin kuaför ve güzellik salonlarına ürettikleri çözümler bir çatı altında ifade edilmektedir. Halkın genelde kuaför malzemeleri diye tanımladığı ürünler ise aslında profesyonel kozmetik ve kuaför ekipmanlarıdır. Peki bu kuaför malzemeleri nelerdir ve nerelerde satılır?

Örneğin profesyonel kuaför ekipmanlarından fön makinasını ele alalım. Herhangi bir markette veya elektronik mağazasında kolaylıkla bulabileceğiniz fön makinaları kişisel kullanım için tasarlanmıştır ve donanımı bu alandaki yönetmeliklere göre hazırlanmıştır. Burada güvenlik önlemleri ön plana çıkmaktadır. Mesela rezistansları belli bir ısıya çıktığında güvenlik nedeniyle devre dışı kalır ve makina ya kapanır yada soğuk üflemeye başlar. Bu durumun fön işlemi devam ederken yaşanması adeta çile gibidir. Çünkü onca emek boşa gitmiştir ve fön işlemine tekrar başlamak gerekecektir. Bu makinalar kısa süreli kullanım için tasarlandığı için sık kullanılınca ömrü çabuk dolacaktır. Bu durumda en iyi çözüm kuaföre gitmektir diyebiliriz.

Profesyonel fön makinaları ise yukarıda örneğini verdiğimiz güvenlik tertibatını barındırmaz. Çünkü kullanan kişi bu konuda eğitimli ve tecrübelidir. Bir anda soğuk üflemeye başlamaz veya durmaz. Ayrıca kişisel fön makinalarının aksine uzun süre çalıştırılmak üzere tasarlandığı için daha sağlam parçalardan üretilir. 

Profesyonel kozmetik ürünlerinde ise iş bilgisi gerekmektedir. Gerektiği gibi kullanılmaması durumunda ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Usturayla sinekkaydı tıraş olmaya çalışırken kendini kesen veya ''kaç paralık malzeme kullanılıyor ki? ''deyip açma setini saçına sürüp saçını yakan veya eskitme mobilya rengine döndürenlere çokça şahit olmaktayız. 

Kuaför malzemeleri bu işe odaklanmış işletmeler tarafından yalnızca kuaförlere satılmaktadır. Bu bir mesleki sorumluluktur. Ancak son yıllarda evde amatör kuaförlük yaygınlaşınca bir çok çarşıda ''kuaför market'' veya kuaför malzemecisi'' gibi sıfatlarla işletmeler türemiştir. Rafında gördüğünüz ürünlerin çoğu aslında kuaförler tarafından kullanılmamaktadır.  Bu ürünlerle uygulama yapan kişinin kuafördeki sonucu alamamış olması gayet doğal.  Doğrusu kuaförün kullandığı ürünü bulmaktır. Bu ürünler sadece kuaförlere satıldığı için kuaförünüze danışıp ondan temin etmenizi öneririz.  Böylelikle hem doğru ürünü almış hemde uygulama konusunda kısa bir eğitimden de geçmiş olursunuz. 


  
2546 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın