• https://www.facebook.com/Aygentedarikcom/

AYGEN | Kuaför Malzemeleri Toptancısı

HAKKIMIZDA

Kocaeli, İzmit'te bay-bayan kuaför , ağda ve güzellik salonları malzemeleri toptan satışı yapan işletmemiz hizmetine Berber Sabri Aygen'in 1963 yılında meslektaş ve dostlarının teşvikiyle açtığı bileyci dükkanıyla başlamıştır. Aygen'in berberlik üzerine tecrübeleri, ustura-makas bileme konusundaki yetenekleri ve işlerine gösterdikleri özen kısa sürede Kocaeli ve çevresinde berberlerin tek tercihi olmasını sağlamıştır.

Aygenler iki nesil boyunca bileyci olarak binlerce berber ve kuaföre çıraklıklarından emekliliklerine kadar kesintisiz hizmet vermiştir. Ancak önce tek kullanımlık tıraş bıçaklarının piyasaya çıkmasıyla ustura bileyciliğinin bitmesi sonra makas teknolojisinin gelişerek bileme ihtiyacının azalması aileyi yeni arayışlara itmiştir.  

Berber ve kuaförlerin Kocaeli'de ihtiyaçlarını uygun fiyata tedarik edemediğini, bunun için İstanbul'a gitmek zorunda kaldıklarını gören Aygen, 2005 yılında toptan amaçlı malzeme tedarikçiliğine başlamıştır. 2007 yılından itibaren yaptığı yeni yatırımlarla bölgesinde özellikle erkek berber ve kuaför malzemeleri tedarikçiliği alanında açık ara lider konuma gelmiştir.        

Aygen, 2011 yılı sonlarında yüksek kalitede kuaför makası, manikür ve pedikür pensi,    itici(krank), cımbız ve saç usturası ithalatına başlamıştır. 2012 yılı itibariyle bu ürünleri kendi markası ile fason ürettirme yoluna giden Aygen, böylece yüksek kalitedeki ürünlerini piyasadaki benzerlerinden ayrıştırmıştır. 


Aynı dönemde sir ağda ve güzellik salonlarının kullanımı için doğal içerikli kartuş sir ağda ,  kalıp sir ağda ve konserve sir ağdalar üzerinde çalışan Aygen; müşterilerinin tavsiyeleri ile geliştirdiği üstün nitelikli ve ekonomik fiyatlı ürünleri ile profesyonel sir ağda pazarında Kocaeli , Sakarya ve Doğu Marmara bölgesinin en çok tercih ettiği Aygen Professional Sir Ağdalarını uzmanların kullanımına sunarak kısa sürede büyük başarı sağlamıştır.


1963 yılından beri İzmit , Feridun Özbay Caddesi'ndeki dükkanında hizmet veren Aygen, bugün Türkiye genelinde  bay-bayan kuaför, berber ve güzellik salonlarına toptan malzeme tedariki yapabilen az sayıda işletmeden biri halindedir.


Aygen hitap ettiği kesim tarafından asla bir pazarlamacı olarak değerlendirilmemiştir. Yılların verdiği bağ ve işletme anlayışı Aygen'i bir çözüm ortağı, yol arkadaşı yapmıştır. 

Aygen bu görev bilinci ve sorumlulukla gün be gün yeni yol arkadaşları edinerek, onlara en güvenilir çözüm ortağı olarak nesilden nesile hizmetini sürdürmektedir.