• https://www.facebook.com/Aygentedarikcom/

AYGEN | Kuaför Malzemeleri Toptancısı

Mesleğe Dair...
Kimi tarzıyla beğenilmek ister, kimi dikkat çekmek, kimi kendini ifade etmek, kimi taklit etmek, kimininse başkalarıyla hiç ilgisi yoktur; sadece kendi istediği gibi olmayı tercih eder. Tamamı tercihtir ve her halükarda kendini iyi hissetmeye, yani mutlu olmaya dairdir.

Endüstriyel ürünlerin tamamı bir yana, kuaförlük bu eğilimlerin gerçekleşmesinde hayal ve sanatın buluştuğu en önemli kaynaktır. Giysiler ne kadar tarz olursa olsun; bakımlı bir cilt ve bakımlı saçlar olmadığında hiçbir değeri yoktur. Mümkün olsa herkes her gün kuaföre uğrar; çünkü özel günler için illa gidilir. Her günü özel yaşayan insanlar neredeyse her gün uğrar zaten.

Burada en önemli ayrıntı kişinin kuaförüyle kurduğu bağdır. “Anlatılmak istenen”; “anlatılan”; “anlaşılan” iletişim zincirinin sağlıklı işleyebildiği durumun söz konusu olması ve bunun güven ile pekişmesi kuaförü psikiyatri uzmanından kıymetli kılabilmektedir. Bu iletişimin sağlıklı olmadığı deneyimlerde kuaför her ne kadar sanatında usta olsa da müşteri adeta öfke ile ayrılacaktır salondan; çünkü anlaşılamamıştır.  

Gördüğümüz; kuaförlüğün sadece el becerisi değil; aynı zamanda iletişim sanatı ve hayal gücünü de içinde barındıran çok yönlü yetenekler gerektiren özel bir meslek  olduğudur. Ne mutlu kuaföre :)

Elleri hünerli, öğrenerek beslenen, meraklı, hayat dolu, yenilikçi güzel insanlara selam ve teşekkürler. 
  
1692 kez okundu

Yorumlar

Güzel meslek ama     02/04/2019 22:53

Mesleğimi seviyorum ama kıymeti bilinmiyor. Cafelerde su gibi kahveye 15 lira veren müşteri bir fön için üç kuruş istiyoruz renk değiştiriyor.
Misafir -